2021 En Çok Oynanan Online Oyunlar YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

2021 En Çok Oynanan Online Oyunlar

Belki de bilgisayarın ortaya çıkmasından itibaren birlikte oyun oynama kavramı ile başlayan LAN bağlantısı ile serüvenimize başlamış bulunmaktayız. Şuan gündemde olan Online oyunlar bir İnternet bağlantısı kullanarak birden fazla oyuncunun bir oyun içerisinde birleşerek beraber vakit geçirmesi diyebiliriz. İleride çok farklı teknolojiler eklenecek ve her gün yeni bir şaşırtıcı haberle karşılaşacağız. Bugüne kadar en çok oynanan oyunları aşağıda sizler için listeledik.

1 - PUBG Mobile

PlayerUnknown’s BattleGrounds (PUBG) , Bluehole tarafından geliştirilen ve ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Microsoft Windows için çıkışı yapılan çok oyunculu video oyunudur. Çıkış tarihini takiben 3 ay içinde 4 milyondan fazla kullanıcıya erişerek popüler video oyunlarından biri olmuştur. Tencent Games tarafından oyunun mobile versiyonu ilk kez 9 Şubat 2018’de yayınlamıştır. 19 Mart 2018’de İOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak kullanıma açılmıştır. 2018 yılında Google, PUBG Mobile ‘ı yılın en iyi oyunu seçmiştir.

Oyun bir uçakta başlar. 100 rota belirlenmiştir. Oyuncu uçaktan atlar ve paraşütü ile 8x8 kilometre alana sahip adada dilediği bir noktaya iniş yapar. Oyuncular farklı yerlerde buldukları silahlar ile diğer oyuncuları öldürmeye ve en son hayatta kalan kişi olmaya çalışır. Dilerse 4 kişilik gruplarda ya da tek başına savaşı sürdürebilir. Son hayatta kalan 4 kişilik grup ya da kişi bu oyunu kazanır.

PUBG Mobile UC Satın Al!

2- Valorant

Valorant 2 Haziran 2020 ‘de resmi olarak yayımlanmıştır. Geliştiricisi ve Yayımcısı Riot Games tarafından yapılan FPS oyunudur. Project A ile başlamış olan serüven birden fazla etkinlik ve Projelerde buluşturan bu FPS Video oyunu bizleri her gün yeni geliştirmelere sürüklüyor.

Valorant yakın gelecekte geçen birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda genel olarak bir ajan sistemi kurulmuştur ve bu ajanlar dünyadaki çeşitli ülkelerden ve çeşitli kültürlerden tasarlanmış ajanlardır. Ana oyun modunda 5x5 saldıran ve savunanlar olarak ayrılan bir yapıya sahiptir. Saldıran taraf spike adı verilen bir bomba düzeneğini belirli noktalara kurmak zorundadır. Savunanlar ise spike kurmalarını engellemek adına karşı rakip oyuncularını engellemeye çalışmaktadır. Her ajanın birbirine has kültürünü yansıtan bir yetenek penceresi vardır. Bu pencerede yeteneklerini detaylı bir şekilden kullanıma kadar anlatımını sağlamaktadır. Oyun içerisinde yer alan silahlara gelecek olursak alışıla gelmiş olan hafif makineli, ağır makineli, av tüfeği, saldırı tüfeği, keskin nişancı yani namı diyar sniper çeşitlerini barındırmaktadır. Birden fazla silah çeşitliliği ile oyun içerisindeki yeteneklerinizi birleştirince kompozisyonları yeniden yazabilirsiniz.

Valorant VP Satın Al!

3- Legue of Legends

League of Legends,  Efsaneler Ligi Riot Games tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmıştır. 27 Ekim 2009 ‘da yayımlanan LoL MOBA türü bir strateji oyunudur. LoL Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak tasarlanmıştır.

League of Legends izometrik bakış açısı ile oynanmaktadır. Aram, Sihirdar Vadisi ve Taktik Savaşları olmak üzere üç oyun modundan oluşmaktadır. Sihirdar Vadisi ve Aram modlarında 5x5 toplamda 10 kişi tarafından oynanmaktadır ana amacı minyonların desteği ile beraber kuleleri yıkıp, Nexus yani ana merkezi patlatana kadar onlarca şampiyonun mekaniklerini yeterli seviyede kullanarak bir oyun becerisi geliştirebilmenizdir. Mekanikleriniz ne kadar güçlü olursa oyunu kazanma ihtimalini bir o kadar yüksektir.

LoL Rp Satın Al!

4- Free Fire

Garena Free Fire, 111 Dots Studio tarafından geliştirilen ve Garena tarafından tarafından Android ve İOS Platformlarında yayımlanan bir Battle Royale oyunudur. 2019 yılında dünyada en çok indirilen oyun olan Free Fire gene 2019 yılında Google Play tarafından ‘En İyi Popüler Oylama Oyunu’ ödülünü almıştır. Dünya çapında 80 milyon oyuncu ile günlük en çok oynanan oyun rekorunu kırmıştır. Garena Free Fire durmadan anlaşmalar sağlayarak sürekli gelişmeye devam etmektedir. En büyük avantajıda her telefonun Free Fire açabilmesidir sistem gereksinimleri oldukça düşük olduğu için olabildiğince yüksek kalite ve düşük gereksinim özellikleri sağlamıştır.

Garena Free Fire online bir şekilde oynanan üçüncü şahıs nişan oyunudur. Oyunda diğer oyuncuları alt etmek için belirli bir haritaya indirildikten sonra ekipman arayıp kendinizi güçlendirme üzerine kuruludur. Oyuna bir adada düşen 50 kişinin hayatta kalma mücadelesi diyebiliriz. Hepimizin alışıla gelmiş bir Battle Royale oyunudur.

Free Fire Elmas Satın Al!

5- Point Blank

Point Blank, Güney Koreli bir şirket olan Zepetto tarafından geliştirilen 2008 yılında yayımlanan çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. FPS tarzdaki bu oyunumuz Türkiye ve Azerbaycan’da Nfinity Games olarak yayımlanmaktadır. Oyunda hepimizin bildiği gibi bir askeri tarzda oyun olduğu için rütbe sistemi mevcuttur. Askeri Öğrenci rütbesi ile başlayan serüvenimiz Mareşal yani en yüksek rütbede son bulmaktadır. Point Blank üzerinde toplamda 11 adet mod ve birçok harita bulunmaktadır. Point Blank oyununda sunucusu olan ülkeler farklı ülkelerin sunucusuna giremez sadece ülkesinde sunucularda oynaması gereklidir. FPS tarzı birinci şahıs nişancı oyununda kendini belli etmek tamamen oyunculuğuna bağlı kendini geliştirebileceğin birden çok mod ve birbirinden eşsiz rütbe sistemi mevcut kendini çabucak geliştirerek savaşta yerini alabilirsiniz.

Point Blank TG Satın Al!


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?