2022 Yılında En Çok Ödül Kazanan Türk E-Sporcular YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

2022 Yılında En Çok Ödül Kazanan Türk E-Sporcular!


“Elektronik Spor’' un kısaltması olarak bilinmekte olan “E-Spor” dijital çağın en çok yükselişte olan ve bir yandan da baktığınızda oyunculara yüksek gelir kaynağı sağlayabilen hem eğlenceli hem de rekabetin yüksek olduğu bir alandır. Profesyonel bir oyuncu olup ödül kazanmak aynı zamanda çok şeyden vazgeçmek demektir. Sizce de öyle değil midir?

Fakat şunu unutmayalım ki; Rekabetçi oyuncuların her biri, belirlediğiniz hedefe ulaşmanın nasıl zorluğu olduğunu size her defasında hatırlatır. Büyük bir rekabet ortamı çok daha fazla hırs anlamına gelir. Büyük rekabetçilerin arasından sıyrılmak ülkemizin E-Sporcular için kesinlikle zorlayıcı olduğunun farkındayız.

2022 yılında E-Sporda en çok ödül kazanan ülkeler ve en çok ödül kazanan Türk E-Sporcular açıklandı, gelin biraz göz atalım.

Berkin Çetin ( SylaS )  ➡ 76.150 $
 Taha Ünlü ( Calse )  ➡ 75.150 $
Halil Berke Öztürk ( Knight )  ➡ 50.000 $
Talha Mustafa Anı ( Lost )  ➡ 50.000 $
Yiğit Bozoğlu ( Snape )    ➡ 50.000 $
Anıl Güven ( RipSevinnn )  ➡  43.650 $
Emre Karasoy ( Timber )  ➡  43.600 $
Mehmet Akif Kastal ( RayZ ) ➡ 41.312 $
Faruk Hamsici ( HamsiG )  ➡ 39.150 $
Emir Beder( Alfajer ) ➡ 35.076 $


Geri de bıraktığımız 2022 yılında Türk E-Spor oyuncuları toplamda 1.8 milyon dolar ödül kazanırken, ülkeler arası sıralama da en çok ödül kazanan 27. ülke olma zaferini göstermişlerdi. 2021 yılına kıyasla geçtiğimiz yıl 4 sıra geriye düşen Türkiye, kazanılan ödüller bakımından biraz gerilese de 2023 yılına oldukça iyi başlangıç yapmayı da es geçmediler. Yılın şimdiye kadar ki en büyük başarısı ise ‘’Türk takımı S2G’’ E- Sports' un Dünya PUBG Şampiyonu olmasıyla geldi. PUBG MOBILE Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, bu büyük başarının ardından;  

"S2G E- Sports' un PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu olması büyük bir başarı ve bizim için onur kaynağıdır. Türkiye'deki E-Spor sektörü için önemli bir dönüş olan bu zafer, bizim için yeni adımlar ve daha büyük gayeler için ilham kaynağı olacaktır.’’ diye ekledi.  

2022 yılında en çok ödül kazanan Türk E-Sporcularda Berkin "SylaS" Çetin, ilk sıralarda 76.150 dolar ile yer alırken, onu Taha "Calse" Ünlü, 75.150 dolar ile takip ediyor.

Dağıtılan ödüller ve oyuncu sayısı ile Dünya'nın en popüler turnuvalarına ev sahipliği yapan E-Spor sektöründe ülkemizde önemli bir yere sahiptir. 


2023 yılına süratli başlayan ülkemiz, bugün itibari ile 17 e- sporcu ile toplamda 741.500 dolar ödülleri büyük bir emekle toplamayı başardı. Bu zamana kadar Dünya'nın en çok ödül alan ülkesi olarak yer alıyor. Hemen arkasından Türkiye'yi 547.618 dolar ödül ile Brezilya takip ediyor.

Şimdi ise 2022 yılında ki E-Spor' un ülke sıralamalarına bakalım ;

2022 Yılında E-sporda En Çok Ödül Kazanan Ülkeler

Çin    1707  E-sporcu  -   45.2 Milyon $
ABD   3665 E-sporcu  -  28.5 Milyon $
Güney Kore  987 E-sporcu  -  11.8 Milyon $
Brezilya  1364 E-sporcu   -  10.5 Milyon $
Rusya  715 E-sporcu -  9.3 Milyon $
Almanya 883 E-sporcu - 6.4 Milyon $
Tayland 668 E-sporcu - 6.2 Milyon $
Japonya 728 E-sporcu - 6.1 Milyon $
Danimarka 276 E-sporcu - 6 Milyon $
Türkiye 434 E-sporcu - 1.8 Milyon $ 


2022 yılı içerisinde 1707 E-Sporcu ile 45.2 milyon dolar ödül kazanmayı başaran Çin ilk sırayı alırken, onu 3665 E-Sporcu ile 28.5 milyon dolar ödül kazanan ABD 2. sırayı elinden bırakmak istememiş belli ki. Ülkemiz ise 434 E-Sporcu ile 1.8 milyon dolar kazanarak 27. sırada yer almıştı. Ve tabi ki bizi en çok sevindiren ve sizi de sevindirecek haberi açıklıyoruz.
"PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’’ 2023'te Türkiye' de! 

Aras Şenyüz, PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası'nın bu yıl Türkiye'de gerçekleştirileceğini ifade etti.
Şenyüz, ‘’2023 yılında Türkiye, bu dev E-Spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, 2023 yılında ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek." diye açıklamalarda bulundu.  
Biraz haberden bağımsız E-Sporcuların rekabetlerinden yola çıkarsak;
Bir işte, en iyi olmak için herkesin çabaladığı ve aslında hayatımızın da bir rekabet olduğunu unutmamalıyız. Bu yüzden herkes aslında rekabetin tadını bilerek olmasa da istemsiz bir şekilde hayatının her alanında tatma fırsatı buluyor.  Bu rekabet içinde kendinize sorular soruyor musunuz, kendinizi görmek istediğiniz yere varmaya çalışırken verdiğiniz savaşları bir E-Sporcu' nun tarafından da bakmayı denediniz mi? En iyilerin karşısında mükemmel olma arzusunu ne kadar ciddiye alıyorsunuz? Belki bir yerler de bu yazıyı okuyan okuyucularımızın arasında bu alanla uğraşmak isteyen kişiler vardır, bu soruları araya sıkıştırıyorum ki belki birisinin nasıl olabilir düşüncelerine ulaşabilirim. E-sporcu olarak ne kadar profesyonel düşündüğünüz de en büyük gerekçelerden biridir. Hatalarınızdan ders çıkarmak ve böylece belirlediğiniz hedefte zirvede olmak için öğrenmeye ve kendinizi her zaman ileriye taşımaya hazır mısınız?
Eğer biraz kazançlara bakarsak söylemeliyiz ki güzel bir gelire sahipler. E-sporcular yılda 6 haneli rakamlardan çok daha fazlasını kazanabiliyor. Bu gelirin çoğu ise para ödüllerinden, bireysel reklam sözleşmelerinden ya da canlı yayınlardan geliyor.

Eğer hazır hissediyorsanız bir adım atmaya ve bir gün kendi isminizin de burada yazılması için neden hala bekliyorsunuz?

Sizler de E-Spor alanında kendinizi geliştirmek ve keyifli saatler geçirmek ister ürünlerden satın almak isterseniz,  Kabasakal Online adresine aşağıda ki görsele tıklayarak PUBG MOBILE UC ürünlerinin dünyasına ulaşabilirsiniz. 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?