En İyi 5 MOBA Oyunu YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

En İyi 5 MOBA Oyunu

Günümüz de hemen hemen her oyun tutkununun en az bir kere oynadığını düşündüğümüz MOBA oyunlarını sizler için bir araya getirdik. MOBA denildiğinde herkesin aklına ilk gelen League of Legends yada Dota olsa da bu oyun türünün gelişimi sırasında ortaya çıkan bir çok farklı örneği de mevcuttur. MOBA diyoruz ama bu MOBA nedir? MOBA "multiplayer online battle arena" olan MOBA , oyuncuların veya bir takımın bir harita içerisinde birbirleri ile savaşması içeren bir oyun türüdür. Gelin hep beraber şuan oynanabilecek en popüler ücretsiz MOBA oyunlarını inceleyelim.

Smite

Hi-Rez firması tarafından geliştirilen Smite, üçüncü sahıs kamera açısı ile oynanan bir MOBA'dır. Smite oyunu içerisinde Thor, Ra ve Zeus gibi toplamda 90'dan fazla tanrı karakteri bulunuyor. Diğer MOBA oyunlarından ayıran en önemli özelliklerinden biri de birbirinden farklı oyun moduna olmasıdır. 2014 Yılında çıkış yapan Smite günümüz de sevilerek oynanan bir oyundur.

Battlerite

Belki de listemizde MOBA oyun türüne en yakın oyun olan Battlerite oyununa geldi sıra. Battlerite da oyuncular birbirinden farklı görevler yerine bire bir oyuncular ile mücadele etmektedirler. Farklı yeteneklere sahip 25'den fazla şampiyon yer almaktadır. 2017 Yılında çıkış yapan oyun grafikleri ve oyun mekanikleri ile oyuncuların gönlünde farklı bir yerdedir.

Heroes of the Storm

 

Blizzard, 2015 yılında Heroes of the Storm ile MOBA dünyasına sağlam bir giriş yaptı diyebiliriz. Oyun içerisindeki karakterler Blizzard firmasının kadrosunda bulunan Diablo, StarCraft, Warcraft ve  Overwatch gibi oyunlardan alıntı  75 den fazla karakteri barındırıyor. Oyuncular beşerli iki takımlardan oluşmaktadır. Takımların amacı rakip takımın "Core" adı verilen yapısını yok etmektir. Bu oyunun en benzer rakipleri ise LoL ve Dota2"dir. Heroes of theStorm oyunun en ayırt edici özelliği ise eşya mantığının çok daha farklı olmasıdır. 

Dota 2


Aeon of Strife ile beraber MOBA türünün atası sayılan Defense of the Ancients’ın Valve firmasının desteği altında çıkan ikinci oyun Dota 2, günümüzün en popüler MOBA oyunlarından biridir. Günümüzde günde yüz binlerce farklı oyuncu tarafından oynanan Dota 2’de 100’ün üzerinde farklı karakter bulunuyor ve oyuncular beşer kişilik iki takıma ayrılarak rakip takımın üssünde yer alan "Ancient" adlı yapıyı yok etmeye çalışıyorlar. 2013 Yılında çıkış yapan Dota 2 yıllar geçse de adından sıkça söz ettirmeye devam edecek gibi duruyor.

League of Legends

İşte listemizin son sırasında ki oyun. MOBA oyun denildiğinde League of Legends'in yeri çok farklı bir yerdedir. Günümüzün en popüler, en çok bilinen ve en çok oyuncu tarafından oynanan League of Legend 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun içerisinde 160'dan fazla karakter barındıran League of Legends'i anlatmaya çok da gerek yok. Beşer kişilik iki takımın arasında oynanan bu oyunda rakip takımın üssü olan "Nexus" adlı merkez kuleyi yok etmek oyuncuların ana hedefidir.


En İyi 5 MOBA oyunu listemizin sonuna geldik. Liste de bulunan oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Oynamaktan en çok keyif aldığınız MOBA oyunu hangisidir? Bizim için League of Legends farklı bir yerde. Oynamaktan en çok keyif aldığımız League of Legends'i oynamaktan sizler de keyif alıyorsanız uygun fiyatlar ve güvenilir teslimatı ile Kabasakal Online Üzerinden RP alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görsele tıklamak.

Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?