League of Legends FPS Arttırma YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

League of Legends FPS Arttırma

Her teknolojik üründe olduğu gibi bilgisayarının da bakıma ihtiyacı vardır. League of Legends'ta düşük FPS gibi sorunlar yaşıyorsan kullandığın sistemi elden geçirmek, bilgisayarının performansını en kolay şekilde arttırmanın yollarından biridir. Ama unutmaman gereken en önemli şey haberin devamında belirtilen küçük ayarlar ve değişiklikler bilgisayarının performansını arttıracak olsa da bilgisayarının sahip olduğu maksimum performans limitinin üstünde çalışmasını maalesef sağlayamaz. Gelin tüm bu ayarlara hep beraber bakalım. Sizler de bu ayarlar ile doyasıya bir oyun oynarken aynı zaman da oyun kozmetiklerinden yararlanmak isterseniz Kabasakal Online sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Oyun İçi Ayarları Değiştir

Düşük FPS almanın en önemli nedenlerinden biri olan oyun için ayarların kullanılan sisteme uygun ayarların kullanılmamasıdır. O yüzden ilk olarak oyun içi ayarlarınızı bilgisayarınıza en uygun şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Oyun içi ayarlarınızı en optimize şekilde ayarlamak için oyun içi ayarlarınızı düşürmeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz ayarlar oyunun performansını ciddi derece de etkilese de grafik kalitesin de bozulmalara sebep olacaktır.

Ayarlar: Özel

Çözünürlük: Masaüstü çözünürlüğünle aynı olmalı.

Karakter Kalitesi: Çok Düşük

Çevre Kalitesi: Çok Düşük

Gölgeler: Kapalı

Efekt Kalitesi: Çok Düşük

Kare Hızı Limiti: 60 FPS

Dikey Senkronizasyonu Bekle: Seçili olmamalı

Anti-Aliasing: Seçili olmamalı

Tüm Oyun İçi Sesleri Devre Dışı Bırakmak

League of Legends içerisinde ki oyun içi seslerini devre dışı bırakmak bilgisayarının performansında bir artış yaratabilir. Bu ayar için  ESC tuşuna bastıktan sonra SES sekmesini seçip "Tüm Sesleri Kapat" kutucuğunu işaretleyerek yapabilirsin.

Sistem Kayıt Defterini Temizlemek

Kullandığınız bilgisayarınızda her program yüklediğinizde, sistem kayıt defterinde ufak değişiklikler yapar. Sistem kayıt defteri, işletim sisteminizin ve diğer yazılımların ayarlarının bulunduğu bir bilgi tabanıdır. Zamanla, sistem kayıt defterin dolabilir ve bilgisayarının performansını olumsuz bir şekilde etkileyip bazı performans düşüklüğüne sebep olabilir. 

Ekran Kartı Sürücülerini Güncel Tutmak

Kullandığınız işletim sistemi Windows ise Ekran Kartı sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Kullandığınız Ekran Kartları mevcut bir sürücü ile geliyor, ancak mevcut sürücü eski bir zaman da yüklendiği için çoğunlukla güncelliğini yitirmiş oluyor. Yeni bir Ekran Kartı yada bilgisayar kullanmaya başladığınız da ilk yapmanız gereken şeylerden biri kullandığınız Ekran Kartı sürücülerini en güncel sürüme yükseltmek olacaktır. Bu sürücüler kullanmış olduğunuz Ekran Kartı modeline göre değişiklikler gösterir. Oyuncuların da genellikle kullandığı üç büyük marka mevcuttur. AMD, NVDİA veya INTEL en popüler markalardır. Peki Ekran Kartı modelinizi nasıl belirlersiniz ?

EKRAN KARTI NASIL BELİRLENİR ?

[Windows Tuşu] + R'ye bas ("Çalıştır" penceresi açılır).

Dxdiag yaz ve Tamam'a tıkla.

Görüntü sekmesine gir.

Ekran kartının markası ve üreticisini bu pencerenin sol üst kısmında görebilirsin.

İstenmeyen Programları Devre Dışı Bırakmak Veya Silmek

Herhangi bir programı bilgisayarından kaldırmadan önce, Windows açıldığında arkada hangi programların çalıştığını kontrol etmeniz iyi olabilir; çünkü birçok uygulama bilgisayarınızı başlattığınızda kendi kendine çalışacaktır. Gerekli olmayan programları devre dışı bırakmak için Windows'unda temiz başlatma yapmanız ciddi bir performans artışı sağlayacaktır.

[Windows Tuşu] + R'ye bas.

Menünün altındaki metin kutucuğuna msconfig yaz ve Tamam'a tıkla.

Hizmetler sekmesine gel.

Tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutucuğunu etkinleştir, böylece önemli bir işlemi yanlışlıkla devre dışı bırakamazsın.

Tümünü devre dışı bırak düğmesine tıkla.

Başlatma sekmesine tıkla.

Tümünü devre dışı bırak düğmesine tıkla.

Uygula'ya tıkla.

Tamam'a tıkla.

Wındows'u En İyi Performans İçin Ayarlamak

Kullandığınız sistem yeterince güçlü değilse hem Windows'un hem de League of Legends'ın görsel özelliklerini aynı anda çalıştırmakta güçlük çekebilir. Sisteminizin performansını arttırmak için Windows'unun gelişmiş bazı görsel özelliklerini kapatabilirsiniz. Bu adımı uyguladıktan sonra en çok etkilenen kısım güçlü olmayan bilgisayarlar olsa da bu değişiklikleri yaptıkları zaman çoğu bilgisayarın performansında bir artış olacaktır.

Bilgisayar'a sağ tıkla.

"Özellikler"i seç.

Gelişmiş Sistem Ayarları'na gir.

Gelişmiş sekmesine gir.

Performans'ın altındaki Ayarlar'a tıkla.

En iyi performans için ayarla özelliğini seç.

Gelişmiş sekmesine geç.

En iyi performans özelliğinin altında Programlar'ı seç.

League of Legends FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Leauge of Legends oynarken FPS göstermek için oyunu açtıktan sonra CTRL+F tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Hem FPS hem de Ping değerlerinizi ekranınızın  sağ üst kısımda görebilirsiniz. 

League of Legends FPS Sabitleme Nasıl Yapılır?

Oyun içerisindeyken Seçenekler bölümünde yer alan Görüntü sekmesine tıklayıp, açılan ekranda Gelişmiş bölümünün altında yer alan Kare Hızı Limiti değerini istediğiniz FPS değerinde getirdikten sonra Tamam butonuna  basmanız gerekmektedir. Sonrasında ayarlarınız kaydedilip ve LoL FPS sabitleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.


League of Legends FPS arttırma ile ilgili tüm bildiklerimizi sizler ile paylaştık. Bu ayarlar sonrasında performansınızda bir artış sağlandı mı ? FPS değeriniz yeterince yükseldi mi bizimle paylaşmayı unutmayın. Hazır sistem performansınız artmış duruma geldiğine göre daha keyifli oyunlar sizi bekliyor. Bu oyunlar da sizler de oyun için ürünleri Ucuz ve İndirimli şekilde satın almak istiyorsanız her zaman olduğu gibi Kabasakal Online yanınızda tek yapmanız gereken aşağıdaki görsele tıklamak. 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?