Metin2 Sunucular Birleşiyor YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Metin2 Sunucular Birleşiyor

Metin2 “Ortak bir dünyayı keşfetmek için güçlerinizi birleştirin: Sunucuları birleştirip, Metin2 halkını daha da yakınlaştırıyoruz.” açıklamasıyla sunucularının birleştirileceğini duyurdu. Çok sayıda silah arkadaşınızla birleşip ve yeni rakiplerle yüzleşme şansına sahipsiniz. Şems + Dolunay → Bagjanamu Sunucusuna geçiş yapacak. Sunucu birleştirme işlemi 30.06.2021'de gerçekleşecek. En uygun fiyat garantisi ile Metin2 EP için adres her zaman olduğu gibi kabasakalonline.com !

Sunucu Değişiklikleri

Şems ve Dolunay sunucusu Bagjanamu ile birleştiğinden dolayı ve dünya patronu sunucusu Bagjanamu'da oynamaya devam edeceğiniz için, taşınan oyuncular için aşağıdaki değişiklikler mevcut olacak.

* Genç kahramanlar için silahlar görevi etkinleştirilecek.

* Kan Ritüeli Etkinliği devre dışı bırakılacak.

* Birleşmeden sonra Ruh Etkinliği aktif hale gelecek.

* Diğer Bagjanamu etkinlikleri oynanabilir olacak.

* Battle Royale oyun modu ve Beş Tapınağın Savaşı etkinliği etkinleştirilecek.

Dünyalar Gezgini Biletinde Değişiklikler

Sunucu birleştirme işleminden bir hafta sonra (07.07.2021 tarihinde) dünyalar gezgini biletlerini ayarlayacağız ve sizlere daha detaylı bilgi sunacağız. (fiyatlar ve hangi sunucuları kapsadığını)

Genel Sorular

Yang, Won veya Gaya sıfırlanacak mı?

- Hayır, tüm birikimlerin hesabında duracak.

Bir sorunum olduğunda kime danışabilirim?

- Lütfen http://support.tr.metin2.gameforge.com/ adresi üzerinden destek ekibimizle irtibata geç.

Eşyalar/Envanter Soruları

Ekipmanım ne olacak?

- Bunlar hiçbir değişikliğe uğramadan 1:1 yeni sunucuya aktarılacak. Birleştirmeden sonra ekipman eşyalarını, yoldaşlarını ve bineklerini Nesne Market Deposu'nda bulabilirsin.

Bahsi geçen tüm sunucularda envanteri dolu olan beş karaktere sahip olduğumda ne olur?

- Bu durumda hiçbir karakter veya envanter içeriği kaybolmaz. Hesabının tüm karakterleri toplanır ve karakter seçimi ile seçilebilir. Yeni karakterler sadece karakter seçiminde beş karakterden daha az mevcut ise oluşturulabilir. Tüm eşyalar Nesne Market Deposu'na aktarılır.

Süreli olan Nesne Market eşyalarımın süresinin geri sayımı, sunucu birleştirme işlemi gerçekleştiğinde de devam eder mi?

- Evet, maalesef böyle bir durumu engelleyemeyiz. Fakat ilgili sunucuyu mümkün olduğu kadar kısa bir süre çevrim dışı tutacağız.

Deposunda "ticareti yapılabilir" olmayan eşyalar bulunan bir karakteri sildiğimde ne olur? Bu eşyalar silinir mi?

- Evet, eşyaların da silinir.

Sunucu birleştirme işlemi esnasında ejderha taşı simyası ne olur?

- Sunucu birleştirme işlemi esnasında envanterindeki ejderha taşı simyası kaldırılır ve Nesne Market Deposu'na aktarılır. Kuşanılan ejderha taşları da oraya bırakılır. Birleştirme işlemi gerçekleştikten sonra ejderha taşlarını hesabındaki dilediğin bir karaktere atayabilirsin.

Her karakter ile ejderha taşı alabilir miyim?

- Evet. Hesabındaki herhangi bir karakterle ejderha taşları alabilir ve kullanabilirsin.

Birleştirme işleminden sonra ejderha taşlarımı satabilir veya ticaretini yapabilir miyim?

- Hayır. Zaten kuşanılmış olan taşlar birleştirmeden sonra SATILAMAZ veya bunların ticareti YAPILAMAZ. Taşlarını daha sonra donatmak istediğin karakterle seçtiğinden emin ol. Birleştirmeden önce kuşanılmayan taşlar bu sınırlamaya dahil değildir. Bunlar, oyunla ilgili normal kısıtlamalara tabidirler.

6. veya 7. bonus eklemek için ekipmanımı YZK'da bırakırsam ne olur?

- Ekipmanına YZK'da 6. veya 7. bonus eklemek üzereysen, sahip olduğun ekipmanla birlikte Nesne Market Deposu'na teslim edilen ekipmanı alırsın. Ekler kullandıysan, küçük ekleri kullanılan yüzde oranında geri alırsın.

Karakter ile İlgili Sorular

Yeni sunucuda birleşen birden fazla karakterin aynı isme sahip olması durumunda ne olur?

- Bir sunucudaki karakterler aynı isme sahip olamaz. Böylece, sadece birinin ismi kalabilir ve diğerleri yeniden adlandırılmalıdır. Sonucu etkileyen sürecin karmaşıklığından dolayı ne yazık ki hangi karakterlerin etkileneceğini bilemiyoruz. Senin karakterlerinin birinde böyle bir durum söz konusu olduğunda, sunucu birleştirme işleminden sonra ilk defa oturum açtığında, açılan bir uyarı penceresinde karakterine yeni bir isim seçmen istenir.

Süresiz olarak kapatılmış olan aynı isimdeki başka bir karakterimin seviyesi daha yüksek olduğunda da isim değişikliği yapmak zorunda olur muyum?

- Evet, maalesef sunucu birleştirme işleminde bir hesabın süresiz olarak kapatılıp kapatılmadığını kontrol edemiyoruz.

Birleştirilecek olan sunucularda birden çok karakterim var. Hepsini yeni sunucuda toplayabilir miyim?

- Karakterlerin hiçbiri silinmeyecek ve tüm karakterler yeni sunucuya aktarılacaktır. Hesabının tüm karakterleri birleştirilir ve daha sonra karakter seçimi üzerinden kullanılabilir. Yeni karakterler sadece karakter seçiminde beş karakterden daha az mevcut ise oluşturulabilir.

Sunucu birleştirme işlemini hangi tarihe kadar gerçekleştirmeliyim?

- Bakım çalışmasından sonra istediğin an oyuna giriş yapabilir ve sana özel sunucu birleştirmesini gerçekleştirebilirsin. Sunucu birleştirme işleminin tamamlanması için son tarih, forumdaki topluluk yöneticileri tarafından zamanında duyurulacaktır. Birleştirme işlemini bu tarihe kadar gerçekleştirmezsen, mevcut karakterlerini kaybedersin.

Karakterlerimi artık web sitesi üzerinden atayamıyorum. Bunları birleştirmeden sonra nerede bulabilirim?

- Tüm karakterler aynı hesapta birleştirilir. Karakter seçimi tüm karakterlerini bulabileceğin ve seçebileceğin birden fazla sayfaya sahip.

Farklı krallıklarda karakterlerim olduğu için, birleştirme işleminden sonra rastgele bir imparatorluğa atandım. Krallığı değiştirme imkanım var mı?

- Yeni bölgeni beğenmedin mi? Sorun değil! Birleştirmeden sonra krallık değiştirme etkinliği başlayacak. YZK Heuk-Young senin için 30 gün boyunca ilk şehirde olacak. Onun üzerinden hesap başına bir kez ücretsiz bir şekilde başka bi krallığa geçebilirsiniz.

Lonca Soruları

Loncam ne olacak?

- Karakterin, birleştirme işleminin hedef sunucusundaysa, lonca olduğu gibi kalacaktır. Ancak birleştirmeden sonra herkesin eşit fırsatlara sahip olması için lonca bölgesi tüm loncalar için sıfırlanacak ve yeniden dağıtılacak. Karakterin başka bir sunucu ile birleştirilen diğer sunucuda ise, lider dışındaki tüm lonca üyeleri loncadan çıkarılır ve birleştirme sonrası aynı krallıkta bulundukları takdirde tekrar katılabilirler.

Loncam, bir hedef sunucusunda birleştirilen bir sunucuda bulunuyor. Loncamı kaybetmemek için bir lider olarak ne yapmalıyım?

Loncanı kaybetmemek için aşağıdakilere dikkat etmen gerekiyor :

* Birleştirilen sunucuda loncan ile aynı krallıkta olmalısın.

* Loncanda en az üç üye olmalı.

* Lider olarak sunucu birleştirmesinden önceki 30 gün içinde en az bir kez oturum açmalısın.

*Hedef sunucu : Bagjanamu

**Örnek:**

XY adlı hesabında, farklı sunucularda aşağıdaki karakterlerin bulunuyor:

1. karakter: Sarı krallık, lonca lideri

2. karakter: Mavi krallık, loncasız

Farklı sunucularda ve krallıklarda iki farklı karaktere sahip olduğundan, sunucular birleştiğinde, yeni sunucuda bu ikisinin hangi krallıkta olacakları rastlantısal olarak tahsis edilecektir. Mavi krallığa tahsis edilirsen, sarı krallıktaki loncan silinir, çünkü loncanın varlığı, liderine bağlıdır. Hiçbir şeyi şansa bırakmamak için birleştirme işleminden önce şunu yapabilirsin: Bir Krallıkların Tentürü al ve 2. karakterle loncanın olduğun krallığa geç. Buna alternatif olarak yanlış krallıkta bulunan karakterlerini silebilirsin. Bu şekilde sunucu birleştirme işlemi sırasında dilediğin krallığa tahsis edilebileceğinden emin olursun.

Lonca bölgesi dağılımı

- Birleştirmeden sonra lonca bölgesinin tamamı yeniden dağıtılacak. Lonca müzayedeleri belirlendiğinde ayrıca bir duyuru yapacağız.

Lonca lideri kaybettiği arsalar için herhangi bir tazminat alır mı?

- Evet. İade edilen Yang, lonca liderine arsa, simyacı, demirci, lonca bankası, bayraklar ve olası tapınaklar için "Yang Paketi" şeklinde Nesne Market Deposu'na bırakılır.

Loncanın bulunduğu ülke ile Güç Sunağı'nın silinmesi 70 kişiden fazla üyesi olan bir loncayı herhangi bir şekilde etkiler mi?

- Sunucu birleştirme sürecinde bir loncanın tüm üyeleri çıkarılacak. Ancak lonca, sunucu birleştirme işleminden sonra yeniden bir arsaya sahip olur ve bir sunak kurarsa, tüm üyelerin alımı gerçekleşir.

Lonca ülkeleri krallığa bağlı olmasa da olur mu? Böyle olursa hiçbir lonca arsasını kaybetmez.

- Hayır bu mümkün değil.

Sunucu birleştirme işlemi gerçekleştikten sonra loncamın logosu görüntülenmiyor. Bu bir hata mı?

- Hayır bu bir hata değil. Sunucu birleştirme işlemi gerçekleştikten sonra lonca logosunu tekrar yükle.

Bir loncanın lideriyim ve bir lonca bankam var. Nelere dikkat etmeliyim?

- Lonca arsanı feshettiğimiz için lonca kampını da kapatacağız. Bu nedenle, lütfen sunucu birleştirme öncesinde tüm eşyaları lonca deposundan al. Sunucu birleştirme işlemi sırasında lonca deposunda eşyalar varsa, bu eşyalar lonca liderinin Nesne Market Deposu'na transfer edilir.

Depo/Nesne Market Deposu Soruları

Depoma ne olacak?

- Tüm karakterlerin eşyaları Nesne Market Deposu'na transfer edilir. Hiçbir eşya kaybolmaz!

Daha büyük depolar olacak mı?

- Hayır, depo alanın aynı kalacak. Sadece her bir ilk depo sayfası birleştirilir. Daha önce genişletilmiş bir depon olduysa, bu eşyalar da Nesne Market Deposu'na aktarılır.

Farklı sunucularda bulunan depolarım farklı şifrelere sahip. Hangi depo şifresini kullanacağım?

- Sistem rastgele var olan depo şifrelerinden birini seçecektir. Yeni sunucuda tüm depo şifrelerini deneyerek hangi şifrenin seçildiğini bulabilirsin. Alternatif olarak depo şifresinin e-posta hesabına gönderilmesini talep edebilirsin.

Diğer Konular ile İlgili Sorular

Pet sistemi petlerimde nelere dikkat etmeliyim?

- Petinin sınırlı bir süresi olduğu ve ölebileceği için, birleştirme öncesinde zamanında beslemeni tavsiye ediyoruz. Tam emin olmak istiyorsan, Nesne Market'ten, içinde petinin yaşlanmadığı bir nakliye kutusu satın alabilirsin. Birleştirmeden sonra onu Nesne Market Deposu'nda bulabilirsin.

Sunucuların birleşmesi, oyun içindeki evliliğimi de etkiler mi?

- Tüm evlilikler iptal edilecek. Söz yüzüğü ve yatırılan Yang miktarı sana iade edilecek.

Arkadaş listeme ne olacak?

- Arkadaş listesi silinecek. Aile listesinin aksine, buradaki isimleri otomatik olarak değiştiremiyoruz. Birleştirme işleminden önce arkadaşlarınla randevulaş. Böylece birleştirilmiş sunucuda birbirinizi bulabilirsiniz.

Karakter isimlerini değiştiren arkadaşlarımı nasıl tekrar bulabilirim?

- En iyisi birleştirme işleminden önce randevulaşmak. Böylece birleştirmeden sonra birbirinizi bulabilirsiniz.

Birleştirme sunucularında çok sayıda hesabım varsa, oynamaya devam etmek için beş tanesini mi seçmeliyim?

- Hayır, hesapların hiçbiri birleşmez veya silinmez.

Birleşim sonucu açılan sunucuda yeni bir hesap oluşturabilir miyim, yoksa burada yalnızca eski sunuculardan aktarılan hesaplar mı oynayabilir?

- Sunucu birleştirme sonrasında şimdilik tüm sunucularda yeni hesap açılabilir.

Karakterimin birleşim sonucu oluşturulacak olan yeni sunucuların hangisine aktarılacağını seçebilir miyim?

- Hayır, böyle bir seçim yapamazsın. Örneğin 1'den 5'e kadar tüm sunucular bir sunucuda birleşirse tüm oyuncular otomatikman bu sunucuya aktarılır.

Örnek: 1. sunucuda kırmızı krallıkta bir karakterim var, 2. sunucuda ise sarı krallıkta bir karakterim var. Sunucu 1 ve sunucu 2 birleştirildiğinde iki krallıktan birini seçmem mi gerekecek?

- Karakterlerinin hangi krallığa aktarılacağı birleşimde rastgele belirlenecek. Birleştirme işleminden sonra, YZK Heuk-Young'ı bir süreliğine etkinleştiriyoruz, bu da sana krallığını değiştirme fırsatı sunacak.

Canavar kartlarım ne olacak? Bunlar kalacak mı?

- Canavar kartlarının hepsi kalacak. Hiçbir kart kaybolmayacak! İki sunucuda oynadıysan, her iki sunucunun da başarılarını hedef sunucuda yeni bir başarı şeklinde birleştireceğiz.

Sunucu birleştime işleminden sonra istemci, karakter seçiminde birkaç kez aynı karakteri gösteriyor, bu bir hata mı?

- Bu optik hata başlangıçta mevcut olabilir, ancak genelde ilk girişten sonra kaybolur.

Posta kutumdaki ekli ve eksiz mesajlarım ne olacak?

- Posta kutundaki tüm okunmuş veya okunmamış salt metinli mesajlar sunucu birleşmesi esnasında silinir ve kurtarılamaz. Eşya, Yang veya Won içeren mesajlar: Bu mesajların eki sana sunucu birleşmesinden sonra GM postasıyla gönderilir. Sonrasında eki 30 gün içinde alabilirsin. Bu süre dolduktan sonra tüm GM postaları silinecek.

Kişisel premium dükkanım ne olacak?

- Kişisel premium dükkanını ne yazık ki aktaramıyoruz. Sunucu birleştirmesi sırasında kapatılacak ve içindeki tüm eşyalar Nesne Market Depo'na yerleştirilecektir. Yang veya Won sana GM postası ile gönderilecektir.

Metin2 Şemş ve Dolunay sunucularının Bagjanamu sunucusu ile birleşeceğini ve daha sonrasında olacak detayları sizinle paylaştık. Hızlı teslimat ve güvenilir adresten Metin2 Won satın almak için buraya tıklamanız yeterli.


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?