Oyunlarda FPS Arttırma Yöntemleri YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Oyunlarda FPS Arttırma Yöntemleri

Oyun oynarken anlık takılmalar yaşıyorsanız bunun en büyük sorunlarından biri FPS düşüşüdür. Bazı FPS arttırma taktikleri sayesinde bu sorunu en aza düşürmek ise gayet basit. Oyun performansınızı kötü etkileyen 3 etken vardır. Ekran kartı, İşlemci ve RAM. Bu üçünün etkilerini nasıl en aza indirebiliriz değerlendireceğiz. Bu çözülümler yazılımsaldır. Etkisi bilgisayardan bilgisayara göre değişmektedir. Ancak çok kesin bir sonuç istiyorsanız ve yeterli miktarda bütçeniz varsa donanımlarınızı yenilemek en iyi çözüm olacaktır.

İşlemci

Genellikle toplama PC'lerde meydana gelir. Laptoplarda sorun ortaya çıkması daha zordur. Bunun için 3 çözümümüz vardır.

1.Çözüm: Gereksiz hizmetlerinizi kapatın. Bu hizmetler Windows hizmetleridir. Zaten kötü olan CPU'nuzu iyice yorarlar.

2.Çözüm: Laptop kullanıcısıysanız pilden yüksek performansa bakın ve gelişmiş ayarlardan en düşük işlemci durumunu %100'e ayarlayın.

3.Çözüm: Masaüstü kullanıcı iseniz ve Overclock destekleyen bir işlemci ana kartınız ve Overclock’u kaldırabilecek bir soğutucunuz varsa Overclock yani hız arttırma yapın. Son olarak termal macun kullanmayı da unutmayın.

Ekran Kartı

Bu sorun da yine toplama PC'lerde oluşuyor. Ek olarak eski bilgisayarlarda da karşılaşabilirsiniz.

1.Çözüm: Grafik ayarlarını düşürün. Klasik çözümdür. En kötü ihtimal 25 FPS değerine ulaşana kadar düşürün. Baktınız olmuyor, oyun config dosyalarından düşürün. Her şeyi yaptınız ama olmadı mı? Oyunun grafiklerini düşürebilirsiniz. Kesin çözüm olacaktır.

2.Çözüm: Driverlarınızı her daim güncelleyin. Özellikle yeni çıkan oyunlarda çok işe yarıyor. Oyunu daha stabil hale getiriyorlar. FPS kaybınız ve anlık dalgalanmaları önlüyor.

3.Çözüm: NVIDIA ayarlarınızı güncelleyin. NVIDIA denetim masasından ibareyi kaliteden performansa getirin. 3D Ayarların yönetilmesi kısmındaki kalite ile alakalı her şeyi kapatın. Yüksek performans yazanları yüksek performansa getirebilirsiniz.

RAM

1.Çözüm: ReadyBoost yani USB'yi RAM olarak kullanma tekniğini kullanın. Tavsiyemiz 16GB olanıdır. Bunu ReadyBoost'a atayın.

2.Çözüm: Razer Cortex indirin ve ordan bütün açık olan her şeyi seçin. Ardından boost seçeneğine tıklayın. Bu biraz olsun PC'nizi rahatlatacaktır. Anlık kayıpları önleyecektir.

3.Çözüm: Denetim masasına girin. Ardından Sistem ve Güvenlik>Sistem>Gelişmiş Sistem Ayarları>Gelişmiş>Performans>Ayarlar. Bu sırayı takip edin. Ardından tekrar Gelişmiş kısmına tıklayın Sanal Bellekten kendinize bellek atayın.

4.Çözüm: Windows Olay Görüntüleyicisini kapatın ve PC'yi yeniden başlatın.

5.Çözüm: Oyuna girmeden önce varsa antivirüs programını kesinlikle kapatmalısınız.

6.Çözüm: Oynayacağınız oyunu, görev yöneticisinden öncelik atayın. Çalıştırı açıp prefetch, recent, temp ve %TEMP% yazıp silmek de işe yarayacaktır.

PUBG Mobile, Valorant, LoL gibi birçok oyunda işinize çok yarayacak FPS Arttırma Yöntemlerini sizinle paylaştık. Siz de PUBG Mobile uc , Valorant VP ve LoL RP gibi ürünleri en uygun fiyatla, Türkiye’nin en çok tercih edilen sitesi kabasakalonline.com 'dan alışveriş yapabilirsiniz.


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?