PUBG Mobile Hindistan Yasaklarına Rağmen Muhteşem Gelir Elde Etti YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP


PUBG Mobile Hindistan Yasaklarına Rağmen Muhteşem Gelir Elde Etti

Sensor Tower araştırmalarına göre PUBG Mobile, Hindistan yasaklarına rağmen 1,1 Milyar dolar ek gelir elde etti. Sensor Tower araştırmalarına göre Ekim 2021 ‘den bu yana PUBG Mobile 1,1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini tahmin ediyor. Bu rakamla en çok kazanç getiren PUBG Mobile oyununu Honor of King takip ediyor.

PUBG Mobile Neden Hindistan da Yasak 

PUBG Mobile, dünyadaki en büyük ikinci Pazar alanı olan Hindistan’dan gelen yasaklama ve banlama kararlarına rağmen milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. 2020 Eylül ayında Hindistan hükümeti Tencent ve Netease gibi Çin'in büyük firmalarının da içinde bulunduğu oyun şirketlerini engelleyerek gizlilik olmadığını ve özel verileri çalarak usulsüz yollarda kullanıldığını öne sürerek yasaklamıştır.

Hindistan’ın PUBG Mobile Üzerindeki Etkisi

Business of Apps’e göre PUBG Mobile kullanıcıları 2020’nin 1. Çeyreği kadar günlük aktif oyuncu sayıcı 60-65 Milyon arasında seyrederken oyuncuların %24 lük bir kitlesini de oluşturduğunu öngörüyor. Aralık 2020 verilerine göre Hindistan Hükümetinin yasakları üzerine anlık oyuncu sayısının 30 Milyona gerilediği gözükmektedir.

PUBG Mobile Hindistan Yasağı Kaldırılacak Mı?

Söylentilere ve duyduklarımıza göre Krafton, Hindistan’da 100 Milyon dolarlık yatırımlar gerçekleştirmiş hükümetin firmaya özel olan tavrının yumuşatılması için çalışmalarını devam ettiriyor. Ama bu gidişle PUBG Mobile Hindistan yasağı kalkacakmış gibi durmuyor. PUBG: New State için şartlar değişebilir. Bizler de Hindistan dahil olmak üzere PUBG: New State'in çok ileri düzey bir kitle toplayacağına inanıyoruz.

Hindistan’dan PUBG Mobile Nasıl Giriyorlar ?

Hint oyuncular VPN ile ne kadar giriş yapsa da, e-spor alanında iyi oyuncuları olsa bile kendilerini çıkaramıyor. Küçük ve orta segmentte bütün e-spor takımları dağıldı ya da Free Fire gibi rakip oyunlara geçiş sağladı. Fnatic, TSM gibi büyük oluşumlar bile Ağustos ayından beri rekabetçi karşılaşmasına girmedi. Gidişat bu şekilde devam ettiği sürece PUBG Mobile için oyunun Hindistan’da ölmesi muhtemel.

Güvenilir ve hızlı bir şekilde PUBG Mobile UC Satın Al!
 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?