Ruined King: A League of Legends Story YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Ruined King: A League of Legends Story

League of Legends ve VALORANT oyunlarının yapımcısı olan Riot Games'in oyunu Ruined King, Riot Games firmasının hikâye konusunda ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlar nitelikte. Gerek VALORANT'ın gerek LoL''ün veya LoR'un ne kadar başarılı hikâyelere sahip olduğunu zaten biliyoruz. Rekabetçi olmayan daha çok kendinizi oyunun hikâyesine kaptırabileceğiniz bir sıra tabanlı bir oyun arıyorsanız Ruined King'e kesinlikle bir şans vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda Ruined King tüm platformlarda oynanabilir durumda. Oyunu 23 Haziran 2022 tarihine kadar Steam üzerinde %40 İndirim ile 59,99 TL'ye satın alabilirsiniz. İhtiyacınız olan Steam Cüzdan Kodu ise Kabasakal Online'da!


Ruined King Hikâyesi

Ruined King aslında League of Legends'dan da tanıdık olduğumuz "Ruination" felaketini konu alıyor. Baş kötümüz adından da tahmin edebileceğiniz üzere Viego. Oyun içerisinde Mahvolmuş Kral lakabının Viego'ya nasıl verildiğini de öğrenebiliyorsunuz. Temel hikâye ise Viego'nun gelişini müjdeleyen kara sisin Bilgewater'a ulaşması ile başlıyor. Oyun içerisinde ise gene LoL evreninden tanıdığımız 6 karakter daha bizleri karşılıyor. Miss Fortune, Illaoi, Braum, Pyke, Ahri ve Yasuo. Şampiyonlarınız ile oluşturacağınız takım ile birlikte Bilgewater'ı keşfedebilir ve Gölge Adalar'a yelken açıp kara sisin sırlarını keşfedebilirsiniz.

Hikâyemiz daha çok Miss Fortune ve Illaoi karakterlerin hikâyesi ile başlasa da zaman içerisinde Viego'nun yaratmaya başladığı dehşete doğru yolmaya başlıyoruz. Ruined King çıkarken oyuncular oyunun League of Legends karakterleri ile öne çıkmasını ve hikaye olarak çok fazla bir şey sunmamasını bekliyordu fakat Ruined King herkesi yanılttı. 

Ruined King Oynanışı

Oyun daha önce da bahsettiğimiz gibi Riot Games'in yapımı olan bir sıra tabanlı hikâye oyunu. Hikâye her ne kadar bir çizgi üzerinde ilerlese de birçok yan görevler ile karşılaşabiliyorsunuz. Yan görevler daha çok kelle avcılığı gibi ufak görevler olsa da kendinizi kaptırıp gidiyorsunuz. Oyun içerisinde gezerken önünüze bir yan kesici çıktığı taktirde birden savaş ekranına geçiyorsunuz. Daha önce Final Fantasy gibi sıra tabanlı oyunları oynadıysanız ne yapmanız gerektiğine üç aşağı beş yukarı hakim oluyorsunuz. Her karakterin kendine ait özellikleri bulunmakta. League of Legends oynuyorsanız karakterleri kolaylıkla tanıyıp seveceksiniz çünkü yetenek olarak League of Legends'da ki yetenekleri ile çok benzer yetenekler kullanılmış. Savaşlarda başarılı olmak için takımınız arasında kuvvetli bir sinerji kurmalı ve yetenekleri doğru zamanlamalar ile kullanmalısınız.

Ruined King: A League of Legends Story hakkındaki tüm bilgileri sizler ile paylaştık. Gerçekten tüm hikaye odaklı ve sıra tabanlı oyun severlerin denemesi gerektiğini düşündüğümüz bu oyuna, şu anda Steam'de devam eden ve 23 Haziran'da bitecek olan indirim ile kesinlikle sahip olmalı. İndirim ile birlikte oyunu 59,99 TL'ye satın alabilirsiniz. İndirim bittikten sonraki fiyat 99,99 TL olacak. Neyse ki Steam Cüzdan Kodu satın alırken de Kabasakal yanınızda. Hemen aşağıdaki görsele tıklayın ve ihtiyacınız olan Steam Cüzdan Kodunu satın alın!Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?