Steam'deki Sahte Oyunlara Dikkat Escape From Tarkov YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Steam'deki Sahte Oyunlara Dikkat Escape From Tarkov

Dolandırıcılar, yalnızca kendi sitesinden üzerinden satışı yapılan popüler FPS oyunu Escape From Tarkov'u Steam üzerinden satışa çıkardı. Ancak sonrasında bu oyunun sahte olduğu anlaşıldı ve bir başka oyun yerine Steam'e eklendiği ortaya çıktı. Her geçtiğimiz gün farklı bir dolandırma hikayesi ile karşılaştığımız internet ortamlarında dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi. 2017 yılında piyasaya sürülen ve Battlestate Games tarafından geliştirmesi yapılan FPS türündeki oyun Escape From Tarkov, dolandırıcıların en son geliştirdiği taktik oldu. Popüler oyun sadece kendi internet sitesinden satılıyor, diğer oyun plartformlarında bulunmuyordu. Ancak hem ülkemizden hem de tüm dünyadan kullanıcılar, Escape From Tarkov’un  Steam’de de yer aldığını gördü.

Oyunun Steam’de Satıldığı Görüldü

Oyunseverler, Escape From Tarkov’un Steam tarafına bir haber vermeden eklediğini fark etti. Normalde oyunun kendi sitesinde 45 dolar olan oyunun değerinden çok daha uygun bir fiyata, 382 TL’ye satılması da bir çok insan tarafından büyük bir dikkat çekti. Haliyle bu durum hem ülkemizdeki forum sitelerinde hem de tüm dünyada büyük bir ses getirdi. Oyun oldukça gerçekçi duruyordu. Oyun içerisinden ekran görüntüleri, oynanış videosu, açıklamalar ve hatta oyunu geliştiren firmanın Battlestate Games olarak gösterilmesi tüm şüpheleri oldukça azaltmıştı. Gerçekten de Escape From Tarkov’un Steam’de satıldığını gösterir gibiydi.

Ancak ilerleyen saatlerde  listelemenin sahte olduğu anlaşıldı. Steam verileri incelendiğinde dolandırıcıların, farklı bir oyunun dosyaları ile oynayarak Escape From Tarkov olarak değiştirdiği ve insanlara bu oyunu sahte bir şekilde pazarladıkları ortaya çıktı.

Ayrıca ortaya çıkan ekran görüntülerinde de satılan oyunun aslında 2 boyutlu bir macera oyunu olduğunu, sonrasında ise bu oyunun isminin Tarkov olarak değiştirildi fark edildi. Bunun yanı sıra sistem gereksinimleri orjinal olan Tarkov’dan çok farklıydı. Örnek vermek gerekirse sahte olan listelemede minimum gereksinimlerde RAM’in 8 GB, önerilende ise 4 GB olduğu gözüküyordu. Gerçek olan oyunda ise bu kısım sırasıyla 8 ve 16 GB olarak belirtilmişti. Oyuna gelen yorumlarda da birçok Steam kullanıcısı, oyunun sahte olduğunu belirterek başka oyunseverlerin dolandırılmasını engellemeye çalıştı.

Sahte Oyun Steam’den Kaldırıldı

Neyse ki bu durum çok uzun sürmedi. Kısa bir süre sonra fark edildi ve sahte Escape From Tarkov Steam’den kaldırıldı. Yine de bu olay, benzer olayların tekrar olarak yaşanabileceğini tüm oyunseverlerin Steam bile olsa oyunları alırken çok daha  fazla dikkatli olması gerektiğini göstermiş oldu.

Gerçek Escape From Tarkov Nasıl Satın Alınır?

Steam üzerinden oyunu alan var mı? Bu tarz konularda dikkat etmekte fayda var. Peki oyunu nereden asıl satın almalıyız? Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi oyunu kendi sitesinden yada Kabasakal Online üzerinden uygun, indirimli ve güvenilir şekilde satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görsele tıklamak. 7/24 Canlı destek ve hızlı teslimatı ile Kabasakal Online her zaman yanınızda. 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?