Twitch Türkiye Abonelik Ücretlerinde Büyük İndirim YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Twitch Türkiye Abonelik Ücretlerinde Büyük İndirim

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch, özellikle Türkiye'deki kullanıcılar için kendi tarihinin en büyük değişikliğini bize sunuyor. Türkiye'den başlangıç yapmak üzere, yerel abonelik fiyatı uygulamasına geçiş yapacağını açıkladı. Bu değişiklik ile birlikte Twitch'te Kademe 1 abonelik fiyatı 9,90 TL olacak.

Yayıncılar Bu Değişiklikten Nasıl Etkilenecek?

Twitch, fiyat değişikliğinin başladığı ay dahil olmak üzere yayıncılara 12 ay boyunca gelir ayarlama teşviki sağlayacak. Bu sayede bir yayıncı, bir ay içinde canlı yayın referans değeri saatinin en az %85'i kadar canlı yayın yaptığı ve uygunluk kriterlerini karşıladığı sürece, yayıncının abonelik gelirindeki azalmayı telafi etmek için “gelir ayarlama teşviki” ödenmiş olacak.

Diğer Ülkelerde Fiyatlar Nasıl ?

1. Kademe abonelik fiyatı tüm ülkelerde 4,99 ABD Dolarına eşit. Bu fiyat, pek çok ülkede izleyicilerin favori yayıncılarını desteklemesini, yayıncıların topluluklarını büyütmesini, daha fazla içerik oluşturmasını ve yeni kitlelere ulaşmasını zorlaştırıyor. Twitch tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde :

“Önümüzdeki birkaç ay içinde, birçok ülkedeki abonelik fiyatlarını (mevcut abonelik, yeni ücretli abonelik ve hediye abonelik) yerel yaşam maliyetleriyle daha iyi uyum sağlayacak şekilde düzenleyeceğiz. İlk ayarlama, 20 Mayıs 2021'de Meksika ve Türkiye'de olacak. Meksika ve Türkiye'yi 2021 yılının 3. çeyreğinde Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'daki birçok ülke takip edecek. Bu kararı vermeden önce birkaç fiyat testi gerçekleştirdik ve düşük abonelik fiyatlarının yayıncıların toplam aylık aboneliklerini ve abonelik gelirlerini artırdığını gördük. Twitch, fiyat değişikliğinin başladığı ay dahil olmak üzere ilk 3 ay boyunca referans değeri kanal ve Prime abonelik gelirlerinin %100'ünü gerekirse karşılayacak. Ardından, izleyen 9 ay içinde her üç ayda bir teşvik ödemelerini %25 oranında azaltacağız. Böylece toplam 12 ay boyunca gelir ayarlama teşviki sağlanmış olacak.” 

Türkiye'deki 9,90 liralık yeni Kademe 1 abonelik fiyatı önemli bir indirime karşılık gelmiş oluyor. Yeni uygulamaya kademeli bir geçiş, ile hem izleyiciler hem yayıncılar arasında önemli bir köprü görevi kuracağa benziyor. Bunun gibi benzer uygulamalar da ülkemizde devam edecek mi merakla bekliyoruz . Sitemizden en uygun fiyatlarla indirimli PUBG Mobile UC, Valorant VP veya LoL RP satın almak isterseniz kabasakalonline.com’ u ziyaret edebilirsiniz. twitch.tv/kabasakalonlinecom adresinde her gün 16:00’da yayınlarımız devam ediyor. Eğlenceli içerikleri kaçırmamak için takipte kalmayı unutmayın !


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?