VALORANT 3.06 Yama Notları YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

VALORANT 3.06 Yama Notları

En sevilen FPS oyunlarından birisi olan VALORANT için beklenen oyuna yeni bir güncelleme geldi. VALORANT 3.06 Yama Notları ile birlikte Jett, Skye ve KAY/O için değişiklikler yapılırken, oyun içerisindeki küçük hatalar giderildi. Detaylar haberin devamında sizi bekliyor. En Uygun Fiyat Garantisi ile VALORANT VP satın alarak oyun keyfini en üst seviyeye çıkartmak için adres Kabasakal Online !

VALORANT 3.06 Yama Notları Detayları

Dengeleme değişikliklerinin bu turunda Öncüler Skye ve KAY/O'yu hedeflendi. Skye, kör edici bombası veya sıklıkla kullandığı İzsürenler yeteneğinden sonra hızlı hareket etmesinin ekmeğini çok yedi. Bu yüzden hızı biraz yavaşladı ve ulti yeteneğinin bedeli arttı. KAY/O'nunsa FLAŞ/Bellek yeteneğini fark ettirmeden kullanabilmesi için ufak düzenlemeler yapıldı. Tabii bir de Jett var. Özetle, bu değişiklikler Keskin Fırtına'nın temel atışını daha verimli hale getirmeye ve alternatif atışına yetişebileceği bir hasar düzeyine getirmeye yönelik. Ayrıca, duman bombası sayısı da bir azaltıldı. Artık duman kullanırken iyi düşünmeniz gerekecek.


Beş tane haritaya, daha dayanıklı kutular konuldu. Bunlar saldıranlara Spike yerleştirme alanında daha fazla koruma sağlarken savunanların daha güvenli pozisyonlarda konuşlanmasına destek olacak.

AJAN GÜNCELLEMELERİ

SKYE


  • Skye'ın kendi kör edici bombasını kullanarak başının çaresine bakabilmesini tüm oyuncular çok seviyordu. Fakat son zamanlarda bu yeteneği fazla etkili hale geldi ve onu bazı durumlardan kurtarmak için kullanılabilecek en iyi stratejiye dönüştü. Kılavuz Işık'ı kuşanmayı bırakma süresinin birazcık artması, Skype'ın Kılavuz Işık kuşunun gücünü eskisi kadar hızlı kullanmasını biraz zorlaştıracak. Böylece, koordineli oyunlar veya farklı kör edici bomba kullanma tarzlarını daha rekabetçi hale getirecek.
  • Etkinleşme süresinin artması temel Öncü aracını değersizleştirmeden saldırıya hazır düşmanlara tepki vermeleri için biraz daha zaman tanıyacak. Ayrıca, oyuncular bu ajanı kullanmakta ustalaştıkça, Skye'ın ultisinin kullanılma sıklığının ve yeteneğin bıraktığı etkinin giderek arttığı gözlemlenmiş. Bilgi toplama konusundaki desteği ve oyundaki etkisini düşününce, Skye'ın ultisinin yedi puanlık ultiler arasında yer alması daha doğru olacağı düşünülmüş.

Kılavuz Işık (E)

- Kılavuz Işık'ı kullandıktan veya kuşu yönlendirdikten sonra yeteneği bırakma süresi arttı: 0,5 >>> 0,75

- Yeteneği etkinleştirdikten sonra kör edici bombanın patlama süresi arttı: 0,25 >>> 0,3

İzsürenler (X)

Bedeli arttı:  6 >>> 7

KAY/O
  • KAY/O'yu oyuna ilk eklendiğinde akıllarda iki soru vardı. Öncülük yaparken Sindirme etkisi ne kadar güçlü olacaktı ve VALORANT'taki kör edici bombaların yanı sıra oyunda başka kör edici bombalar da bulunabilir miydi? Kör edici bomba fırlatma yeteneğinin, gücü elinize alabileceğiniz noktalarda iş göreceğini düşünsek de incelemelerimiz sonucunda bombanın geldiğini haber veren ses efektinin yeteneğin başarısına gölge düşürdüğüne karar verilmiş gibi görünüyor.
  • Bu değişiklikler, düşünüp taşınarak attığınız kör edici bombalar için sizi ödüllendirecek. Ulti yeteneğine gelirsek, onun da temel değerini arttırarak Spike bölgelerinin ele geçirilmeye çalışıldığı durumlardaki Sindirme aralığı da biraz uzatıldı.

FLAŞ/Bellek

- Yeteneğin hazırlanma süresi azaldı: 0,5 sn. >>> 0,3 sn.

- Sağ tık yeteneğinin hazırlanma süresi azaldı: 1 sn. >>> 0,3 sn.

- Fırlatılan bomba artık ses çıkarmayacak.

İPTAL/Komut

- Düştükten sonra titreşmeye devam etmeyecek.

JETT
- Duman Bulutu'nun yük sayısı azaldı: 3 >>> 2

- Jett'in çok fazla duman bombası olduğu VALORANT yetkilileri tarafından düşünüldü. Bu artık duman bombalarını kullanarak her şeyden kaçabileceği, her zaman yeterli sayıda bombayı elinin altında bulundurduğu veya hiç düşünmeden art arda kullandığı bir duruma geldi.

- Duman bombalarının sayısını azaltmanın, bir noktayı dumana boğma, hızlıca içine girip kaçılabilecek bir duman yolu oluşturma veya tek kullanımda daha taktiksel bir eylemde bulunma seçenekleri arasında bir karar vermeniz gerekecek.

- Keskin Fırtına - Sağ tık/alternatif atış skorları artık Jett'in kunaisinin yükünü doldurmayacak.

- Yük doldurma özelliğini kaldırınca, Jett oyuncularının Keskin Fırtına'yı devam ettirebilmek için tek kunaiyle skor almaya çabalaması gerekecek. Böylece, Jett'in olayı olan hızlı ve isabetli ajan hissini tadabilirsiniz.

- Yüksek beceri gerektiren temel atış skorlarını teşvik ederken bir yandan da düşük riskli ve düşük ödüllü seri atış seçeneğini de sunuldu.

- Keskin Fırtına - Sağ tık/alternatif atış hasarları tersine çevrildi. Yani, hasar ve hasar çarpanları sol tıkla aynı oldu.

- Jett'in sağ tıkının fazla öngörülemez olduğu düşünüldü ve sol tıktan daha farklı hasar kurallarına sahip olmasının kafa karıştırıcı olduğuna karar verildi. Bu değişiklikle iki atış modunun da aynı şekilde çalışmasını sağlayarak Jett'in tek bir kişinin peşine düşmek yerine zincirleme skor almaya karar verdiği durumların sonuçlarını biraz daha tahmin edilebilir kılınacak.

HARİTA GÜNCELLEMELERİ

Fracture


- Jeneratör/Kantin tarafına giden tünelin duvarları artık kurşun geçirmiyor.

- B bölgesindeki kutulardan biri artık kurşun geçirmiyor.

- Bu değişiklik, daha riskli ve güçlü diğer seçeneğin yanı sıra saldıranlara daha güvenli bir şekilde Spike yerleştirme imkânı tanıyor.

Icebox

- B bölgesindeki kutu yığını artık kurşun geçirmiyor. Bu değişiklikle, saldıranlara daha güvenli bir Spike yerleştirme seçeneği sunulacak.

Haven


- C bölgesindeki kutu yığınlarından bir tanesi artık kurşun geçirmiyor. Bu değişiklikle, saldıranlara daha güvenli bir Spike yerleştirme seçeneği sunulacak.

Ascent


- A bölgesindeki kutulardan biri artık kurşun geçirmiyor. Bu değişiklikle, savunanlara daha güvenli savunma seçeneği sunulacak.

Bind


- A bölgesindeki kutu yığınlarından bir tanesi artık kurşun geçirmiyor. Bu değişiklikle, saldıranlara daha güvenli bir Spike yerleştirme seçeneği sunulacak.

OYUN SİSTEMLERİ GÜNCELLEMELERİ

- Açık Beta Ortamı'nı (PBE) kullanan oyuncuların normal oyun ayarlarıyla PBE oyun ayarları birbirinden ayrıldı. Artık iki farklı platform arasında geçiş yaptığınızda ayarlarınız sıfırlanmamalı.

HATALAR

Harita

- Icebox mini haritası ve görüş konileri artık B Sarı bölgesinde doğru şekilde görünecek.

Sosyal

- Ölüm Kalım Savaşı cezaları bundan sonra AFK yüzünden uzaklaştırılmanıza engel olmayacak ve cezalar düzeltilecek.

- Ajan seçim ekranındayken kısa seri atış seslerinin duyulmasına sebep olan hata giderildi.

Valorant 3.06 Yama Notlarını sizinle paylaştık. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. İndirimli Fiyat Fırsatları ile Valorant VP satın almak için buraya tıklamanız yeterli. Valorant VP alarak oyun keyfine Kabasakal Online farkıyla ulaş !


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?