VALORANT 5.07 Yama Notları YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

VALORANT 5.07 Yama Notları

VALORANT yeni yama geldi! Yeni yama ile birlikte Fracture haritasında büyük değişiklikler ve Ajan güncellemeleri mevcut. Yama notları biraz uzun bu yüzden hemen konuya gelmek istiyoruz fakat öncelikle VALORANT yeni koleksiyonu bu gece oyunda! Yeni koleksiyona sahip olmak istiyorsanız adresiniz her zaman olduğu gibi Kabasakal Online! Hemen indirimli VALORANT VP satın alın!

VALORANT Ajan Güncellemeleri

Ajan metasının durumunu düzenli olarak ele alan VALORANT Karakter Tasarımı Ekibi bu yamada bazı ajanları ve rol tanımlarını netleştirmek için bir takım değişikliklere gidiyor. Kör etme yeteneğine sahip Düellocular, bu yeteneği kullanarak skor çıkarma konusunda aynı yeteneklere sahip bazı Öncülerin gölgesinde kalıyorlardı. Skye ve KAY/O'nun takımlarıyla birlikte oynarken daha etkili fakat tek başına oynarken daha zayıf olmalarını sağlayacak değişiklikler yapıldığını görüyoruz.. Bu değişikliklerle ayrıca bu ajanların kör etme yeteneklerinde uzmanlaşmanın da daha ödüllendirici olması hedefleniyor.

SKYE

Kılavuz Işık'ın yok edilebilir olması makul bir karşı oyun mekaniği olmak yerine uzun menzillerden kullanıldığı zaman Skye'ın fazlasıyla cezalandırılmasına neden oluyordu. Bu değişikliklerle Kılavuz Işık'ın verimliliğini arttırıp Skye'ın kuşlarını doğru yerlere yönlendirmesini ödüllendirerek yeteneğin takım oyunuyla daha uyumlu olmasını ve özellikle Düellocuların kör etme yeteneklerinden farklı olmasını sağlamayı amaçlıyor.

-Kılavuz Işık'ın (E) kör etme artışı mekaniği değiştirildi.

-Skye'ın Kılavuz Işık'ının kör etme süresi artık yetenek kullanıldıktan sonraki 0,75 saniyelik pencerede basılı tutulduğu uzunluğa bağlı olarak en az 1, en fazla 2,25 saniye olacak şekilde artacak.

-Kılavuz Işık artık ateş edilerek yok edilemeyecek.

-Oynanışa uygun olacak şekilde yeni arayüz, görsel ve ses efektleri eklendi.

-Kılavuz Işık'ın yeteneği elden bırakma süresi arttı: 0,75 sn. >>> 0,85 sn.

KAY/O

KAY/O'nun FLAŞ/Bellek yeteneği alçaktan fırlatıldığında (sağ tık) diğer kör etme yeteneklerine kıyasla (örneğin Phoenix veya Yoru'nun yetenekleri) olması gerekenden daha etkili olduğunu görüyorduk. Yüksekten fırlatma mekaniğininse doğru yere atmak için gereken uzmanlaşmanın zorluğuna bakıldığında yeterince ödüllendirici olmadığını düşünülüyordu. KAY/O'nun çok yönlülüğünün bir bedeli olması gerektiğine inanarak alçaktan fırlattığı yeteneğini Düellocuların kör etme yeteneklerine kıyasla zayıflatıldığını görüyoruz.

FLAŞ/Bellek (Q)

-Alçaktan fırlatılan kör edici bombanın maksimum kör etme süresi azaldı: 2 sn. >>> 1,25 sn.

-Yüksekten fırlatılan kör edici bombanın maksimum kör etme süresi arttı: 2 sn. >>> 2,25 sn.

-Yeteneğin elden bırakma süresi arttı: 0,6 sn. >>> 0,85 sn.

REYNA

Reyna'nın kör etme yeteneğinin özellikle yüksek beceri düzeylerinde takımla koordine olmaktan ziyade Reyna'nın kendi başına yararlanabildiği bir yetenek olarak yeterince kuvvetli olmadığını düşünülüyordu. Yapılan değişikliklerle Reyna'ya Kem Göz'ü kullandıktan sonra yapacağı girişlerde daha çok özgürlük verildiğini görüyoruz. Bu değişikliklerle aynı zamanda Kem Göz'ün uzun alanlarda Operator'lerin olduğu yerlerde açıları daha iyi kapatması amaçlanıyor.

Kem Göz (C)

-Yeteneğin elden bırakma gecikmesi azaldı: 0,7 sn. >>> 0,5 sn.

-Yeteneğin elden bırakma gecikmesi kaldırıldı.

-Yeteneğin süresi azaldı: 2,6 sn. >>> 2 sn.

-Görüş kısıtlaması efektinin gerçekleşme süresi azaldı: 0,6 sn. >>> 0,4 sn.

-Kem Göz'ün menzil kısıtlaması kaldırıldı.

YORU

Yoru'nun ultisindeyken kör etme yeteneğini kullanabilmesinin dengelenmesi gerekiyordu. Kör Nokta yeteneğiyle kopyasının karşı oyun kapasitesine baktığımızda Kör Nokta yeteneğinin süresini biraz arttırılması gerektiği sonucuna varıldığını görüyoruz.

-Kör Nokta (Q) süresi arttı: 1,5 sn. >>> 1,75 sn.

-Kör Etme Yeteneklerinde Görsel Güncellemeler

-Kör edilmiş düşmanlar ve takım arkadaşları için üçüncü şahıs efektleri, kör olma efekti geçmeye başladığı andan itibaren oyuncunun kafasının arkasında görülecek. Böylece başkalarının tamamen mi kısmen mi kör olduğu anlaşılacak.

-Tamamen kör olunduğunda gelen birinci şahıs kör olma efekti zamanla küçülerek kör olma süresinin ne zaman biteceğini daha iyi ifade edecek şekilde değiştirildi.

-Kör etmelerden, görüş kısıtlamalardan ve sersemletmelerden alınabilecek asist ödülü aralığı arttırıldı: 1 sn. >>> 3 sn.

-Asist ödülü aralığı bu yeteneklerin sürelerini ve etkisini tam olarak yansıtmıyordu. Oyunu destekleyici bir perspektiften oynayan oyuncuların da ödüllendirilebilmesi için böyle bir değişikliğe gidildi.

VALORANT Harita Güncellemeleri

Fracture'da birçok doku kalitesi değişikliğinin yanı sıra Çanak, A Rampa ve A Halat bölgelerinde daha büyük güncellemeler görüyoruz. Değişikliklere hep beraber göz atalım.


Avlu - Saldıran tarafın savunan tarafa karşı işini iki yönden de kolaylaştırabilmek adına bu koridorun genişletildiğini görüyoruz.


B Jeneratör - Bu alanı dumanla kapatmayı kısmen kolaylaştırmak için biraz daraltıldı. Bu bölgeyi tekrar ele geçirmek için köşelerden birinin de kaldırıldığı görünmektedir.

Savunan Taraf Başlangıc - Bölgeyi geri almayı kolaylaştırmak için köşelerden birisi kaldırıldığını görüyoruz.

A Salon - Hareket etmeyi kolaylaştırmak ve alanı sadeleştirmek adına köşelerden birinin kaldırıldığını görmekteyiz.

A Bölgesi - Bölgenin çevresinde yapılan değişikliklere uygun olacak şekilde ufak sadeleştirmelere gidildi.

A Çanak - Çanak aktif şekilde haritada yer alsa da hareket etmeyi iki taraf için de kolaylaştırmak adına biraz yana çekildi. Bu alanları aynı anda kontrol etmek iki taraf için de zor olduğunu için Çanak ve Rampa'daki değişikliklerle bu rotanın daha sık kullanılacağını umuluyor.


A Rampa - Atlama noktası saldıran tarafın A Bölgesi'ne iki taraftan da saldırmasını kolaylaştırmak için oyuncuların giriş sırasında iki tarafı da kontrol etmek zorunda kalmayacağı şekilde düzenlendi.


A Halat - Saldıran tarafın bu yolu çok rahat geçilebildiğini görüyorduk. Yapılan değişikliklerle savunan tarafın burayı tutması veya geri almasını kolaylaştırıldı.

İlerleme Güncellemeleri

Uzun zamandır oyuna eklenmesi beklenilen bazı yeni özelliklerin geldiğini görüyoruz. Gelin bu özelliklere göz atalım.

-Artık koleksiyonunuzda favorilerinizi seçebileceksiniz. Seçtiğiniz favori içerikler siz değiştirene kadar değişmez ve bu özellik tarzınızla en uyumlu içerikleri seçerek kolayca kullanmanızı sağlar.

-Silah Kaplamaları

-Oyuncu Kartları

-Spreyler

-Silah Uğurları

-Hesap Seviye Çerçeveleri

-Tüm silah türleri için ''Rasgele Favori'' özelliği eklendi.

-Bu seçeneği kullandığınızda girdiğiniz her karşılaşmada seçtiğiniz favori kaplamalardan birisi (sahip olduğunuz stiller de dahil olmak üzere) rasgele seçilecek.

-Koleksiyon'a filtreleme özelliği eklendi.

-Silah Kaplamaları

-Favoriler / Favori Olmayanlar

-Sahip Olunanlar / Sahip Olunmayanlar

-Aşamalar

-Oyuncu Kartları, Spreyler, Silah Uğurları, Seviye Çerçeveleri

-Favoriler / Favori Olmayanlar

-Sahip Olunanlar / Sahip Olunmayanlar

Giderilen Hatalar

VALORANT 5.07 yama notları ile birlikte geçtiğimiz yama notları sonrasında ortaya çıkan hatalarda giderilmiş bulunuyor.

-KAY/O'nun İPTAL/Komut yeteneğinin Killjoy'a değmeden Killjoy'un taretine isabet ettiğinde tareti devre dışı bırakmasına neden olan bir sorun giderildi.

-Killjoy'un taretinin ateş ettiği düşman görüşünden çıktıktan sonra sürekli olarak düz bir hatta ateş etmesine neden olan bir sorun giderildi.

-Killjoy'un tareti bir hedefe ateş ederken devre dışı bırakıldıktan sonra taret tekrar kullanıldığında etrafa rasgele ateş açmasına neden olan bir sorun giderildi.

-Phoenix Yakardöner yeteneğini kullandıktan sonra silahını otomatik olarak kuşanmasına engel olan bir sorun giderildi.

-Breach Zelzele yeteneğini kullandığında çoktan ölmüş olan düşmanların da çatışma raporunda görünmesine neden olan bir sorun giderildi.

-Oyuncular birden fazla yetenekle sağır edildikten sonra ilk sağır olma etkisinin geçmesiyle birlikte diğer sağır olma etkilerinin de kaybolmasına neden olan bir sorun giderildi.

VALORANT 5.07 yama notlarını sizler ile paylaştık. VALORANT Fracture değişiklikleri hakkında ne düşünüyorsunuz bizler ile paylaşmayı unutmayın. Şimdi sizlerde VALORANT heyecanına katılmak ve yeni koleksiyona sahip olmak istiyorsanız hemen hazıklıklara başlayın. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görsele tıklayıp indirimli VALORANT VP satın almak!


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI × Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?